Kan  kanseri nasıl oluşur?

Kan  kanseri nasıl oluşur?

Normal beyaz kan hücrelerinin sayısı en fazla 10.000/mm3 civarında  iken bu hastalarda 100.000’leri geçer. Böylece hastalık belirtileri ortaya çıkar. Bu hücreler diğer dokularda özellikle dalakta artarlar ve dolayısıyla dalakta büyümeye yol açar. Doğru ve zamanında tedavi edilmezse KML, akut lösemiye dönüşebiliyor ve sonuçları çok daha ciddi boyutlara ulaşabillir.

Lösemi tek bir nedene bağlı olmamakla beraber bir çok nedenin bir araya gelmesiyle oluşan bir kanser türüdür.

Löseminin tek bir nedeni yoktur ancak birçok etkenler sevmeyi tetikler.

Yediğimiz içtiğimiz giydiğimiz şeyler Soluduğumuz hava da bunlara dahildir.

Lösemide erken tanı ve teşhis hayat kurtarır Hilal yani OSM evrelerinde hastanın hayatta kalması ve uzun sürekli bir hayat yaşaması neredeyse imkansız hale gelirken erken tanı Ve tedaviye başlanması ile hastanın yaşam süresinin uzaması ciddi boyutlarda artar.

 Lösemi kanserli hücrelerin oluşumu nasıldır?

 Lösemi kanserli hücrelerin oluşumu ve Kontrolsüz bir şekilde artmasının sonucu lenf bezleri aracılığı ile vücuda yayılması ve organları

Etkisi altına alması şeklinde görülür.

Çocukluk dönemi lösemilerin de tedaviye yanıt verme oranı ve iyileşme oranı yüzde Seksenlerin bulurken yetişkinlerde bu durum

Ve oran daha düşüktür. Ancak tedaviye erken başlamış olması doğru tanım konulması düzeninin alt tiplerinden doğru tanı seçimi hasta için hayati önem taşır.

Planlanan tedaviye uygun dozda ve uygun zamanda almak hastalığın ilerlemesinin önlenmesinde ve daha fazla deformasyonu önüne geçilmesinde önemli bir etkendir.

Lösemi tedavi edilirken bir yandan da Lösemi önleyici girişimler hayata geçirilmeli güncel tedaviler takip edilmeli ve Tedavinin takibi kesinlikle bırakılmamalıdır.

Lösemide tedavilerin kontrolü düzenli yapılması sonucu uzun süreli yaşam %50 ve yüzde 60 oranlarına yükselmiştir.

Akut lösemiler tüm kanserlerin yüzde birini oluşturur.

35 Yaş altında kanser ölümlerinin en başta gelen sebebidir.

Lösemi hastasının en çok ihtiyaç duyduğu tıbbi destek kan bağışı Iğdır yeterli miktarda kanın bulunması kemoterapi sürecindeki hasta için altın değerindedir.

Toplamda üç üç buçuk yıl arasında süren kemoterapi süreci ile hastanın yüzde seksen oranında iyileşmesi gözlenmektedir.

Günümüzde lösemi için bu çok çok iyi bir orandır.