Lenfomanın 4. Evresi

Lenfomanın 4. Evresi

Lenfomanın 4.evresi hastalar için önemli ve kritik bir evre olarak sayılmaktadır. Çünkü hastalık diğer evrelere göre vücut içerisinde daha bir yaygın halde bulunmaktadır. Kişinin durumuna göre çeşitli kemoterapi, radyoterapi gibi tedaviler uygulanmaktadır. Tüm bunların yanı sıra hastalığın bu döneminde kişilerin daha iyi hissetmelerini sağlamaları için psikolojik destek de görmeleri gerekmektedir.

Lenfomanın 4.evresi içerisinde olan bir hastanın vücudunun içerisinde bulunan diyaframın üst ve alt kısmındaki bölgelerde hastalık yayılmış bir durumda olmaktadır. Bunun yanı sıra hastalık diğer organ ya da dokulara da sıçramış olabilir. Bu evrede oldukça önemli olan ve hastanın sağlığını kurtaracak olan hamle kemik iliği nakli olmaktadır. Ayrıca kök hücre nakli de bu dönemde olan hastanın iyileşmesi adına önemli adım içermektedir.

Lenfomanın 4.evresinde bulunan bir hastanın eğer kanserli hücreleri karaciğerine bulaşmış ise kişinin mutlaka ameliyat olması gerekmektedir. Aksi takdirde sağlığı tehlike altına girebilir. Tüm bunların yanı sıra bu evre de olan kişilerin daha iyi hissetmelerini sağlayacak bazı önemli adımlar bulunmaktadır. Lenfoma hastalığının yenilmesine yardım edecek en büyük hamle hastalık ile barışık olmaktan geçer. Bir kişi hastalık ile barışırsa ve kendini bu hastalığın getirebileceği durumlara hazırlar aynı zamanda da hastalıkla savaşmak için kendini güçlü hissederse o zaman hastalığı yenmesinde hücrelerine yardımcı olmaktadır. Unutmayınız ki, bir hastalığı yenmenin en büyük yolu psikolojiyi iyi tutmaktan geçer.

Lenfomanın 4. Evresinde Tedavi Yöntemleri

Lenfomanın 4.evresinde tedavi yöntemleri hastanın durumuna göre çeşitlilik göstermektedir. Genellikle hastalığın yaygınlaşması ileri seviye olduğundan dolayı kişinin 6 ile 8 arasında değişen kemoterapi kürü uygulaması gerekmektedir. Aynı zamanda hastanın uygun görülmesi halinde radyoterapi de uygulanarak vücudunda bulunan kanserli hücrelerin öldürülmesi amaçlanmıştır. Tüm bunların yanı sıra akıllı hücre teknolojisi kullanılarak kişinin iyi hücrelerinde ölmesinin önüne geçilmeye çalışılmaktadır.

Akıllı hücre teknolojisinde gönderilen ilaç vücuttaki tüm iyi ve sağlıklı hücreleri es geçip sorunlu hücreyi bulmaya çalışır. Böylelikle daha sağlıklı bir yolla tedavi olursunuz. Tedavi yöntemleri hastanın durumuna ve hastalığın evresine göre değişiklik gösterebilir.