Lenfoma 4. Evresi Tedavisi

Lenfoma 4. Evresi Tedavisi

Lenfoma 4.evresi tedavisinde farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu tedavi yöntemleri içerisinde en çok kullanılanı ise kemoterapi tedavisidir. Kemoterapi tedavisi ise genellikle hastalıklı olan hücrelerin yok edilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Kemoterapi tedavileri ikinci evre erken evre olduğu için 2 kür uygulanmaktadır. 2 kür uygulanan kemoterapi yöntemi 2. Evre de yoğun bir şekilde uygulanan tedavi yöntemi olmaktadır. Lenfoma rahatsızlığı 3. Evre de ise 4 kür tedavi yöntemi yoğun bir şekilde uygulanmaktadır. Kemoterapi tedavisi ile birlikte radyoterapi tedavi yöntemi de uygulanmaktadır. Lenfoma 4.evresi tedavisi ise kemoterapi de 6 ile 8 kür tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Ayrıca tedavi yöntemleri içerisinde yoğun bir şekilde radyoterapi tedavileri de uygulanmaktadır. Radyoterapi tedavileri de tümörlerin küçültülmesi ve ağrı kontrolü de uygulanmaktadır.

Lenfoma 4.evresi tedavisi içerisinde en iyi tedavi yöntemi ise kemik iliği ile kök hücre tedavisi olmaktadır. Bu tedavi yöntemleri sayesinde lenfoma rahatsızlığı ortadan kolay bir şekilde kaldırılabilir. Kemoterapi tedavisinin bir döneminde ise dinlenme dönemi olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca lenfoma 4. Evre içerisinde olan hastalar için akıllı tedavi yöntemleri de teknolojinin ve sağlık alanında yapılan gelişmeler sayesinde sık bir şekilde artmıştır.

Akıllı tedavi yöntemi ile artan kanserli hücrelerin öldürülmesi sağlanmaya çalışılmaktadır. Akıllı tedavi yöntemi sayesinde kanserli hücrelerin öldürülmesinin önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Lenfoma hastalığının en iyi tedavisi ise hastalıkla barışık olmak ve iyileşmeyi istemek önemlidir.

Lenfoma 4. Evresi Kök Hücre Nakli

Lenfoma 4.evresi kök hücre nakli de bir başka önemli tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Tedaviden hemen ardından eğer lenfoma hücrelerinde artış görülürse, kök hücre tedavi yöntemi uygulamaktadırlar. Kök hücre nakilleri hastanelerde bu konuda uzman kişiler tarafından yapılmaktadırlar. Kök hücreleriniz yüksek dozda kemoterapi tedavisi almadan önce alınarak saklanır ve dondurulur. Çünkü yüksek dozda alacağınız kemoterapi tedavisi hastaların kök hücrelerinin ölmesine sebep olmaktadır. Kemoterapi tedavisinin hemen sonrasında sizlere bu kök hücre tedavisi uygulanarak geri verilmektedir. Bu kemoterapi tedavisinden hem destek almanıza hem de kök hücre tedavisinin işe yaramasına olanak sağlamaktadır.