LÖSEV’e Destek Nasıl Yapılır

LÖSEV’e Destek Nasıl Yapılır

Yani kan veremiyorsanız ve LÖSEV’e nasıl destek olabilirim diye merak ediyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız.

LÖSEV’e Destek Verilebilecek Konular

LÖSEV yalnızca lösemili çocukların tedavisini üstlenen bir vakıf değildir. Tedavi ve hastane işlemleri haricinde çocukların okul ve sosyal ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Bu amaçla pek çok atölyesi ve okulu bulunmaktadır. Bu nedenle kan verme gibi bir şansınız yoksa LÖSEV’e bu konular üzerinden yardımcı olabilirsiniz.

LÖSEV’in yalnızca lösemili çocuklar için açtığı okulu bulunmaktadır. Bu okulda da diğer okullarda olduğu gibi eğitim verilmektedir. Ancak okul tamamen ücretsiz olduğu için bazı konularda yardımseverlere ihtiyaç olabilmektedir. LÖSEV’e destek olmak için bu okullara bazı bağışlar yapabilirsiniz. Sitede yer alan ihtiyaç listesine göre okul için bando kıyafetleri, bilgisayar, yazıcı ve fotoğraf makinesi gibi yardımlar yapılabilmektedir. Aynı şekilde LÖSEV’e ait üretim atölyeleri bulunmaktadır. Bu atölyelerde pek çok ürün üretilmektedir. Burada çalışanlar ise lösemi tedavisi gören çocukların anneleridir ve eğitim aldıktan sonra atölyelerde üretime başlarlar. Böylece hem ailelerin biraraya gelmesi hem de iş imkanı sağlanmış olur. Ancak bu proje için de bazı malzemelerin alınması gerekmektedir. Eğer LÖSEV atölyelerine destek olmak isterseniz kumaş, ip, dikiş makinesi, kumaş makası, overlok makinesi, keçe ve toz boya alarak destek olabilirsiniz.

Bilindiği gibi LÖSEV’in bir de Ankara’da konuk evi bulunmaktadır. Hem konuk evi hem de hastane için çocuk pijamalarına ve nevresim takımlarına çok sık ihtiyaç duyulmaktadır. Desteklerinizi bu şekilde de yapabilirsiniz. Yine hem okul hem de diğer yerler için televizyon ya da beyaz eşya yardımları alınmaktadır. Özellikle hastane için buzdolabı gibi beyaz eşyalara sıkça ihtiyaç duyulmaktadır.

Bahsettiğimiz projeler haricinde LÖSEV pek çok aileye maddi yardım da yapmaktadır. Bu nedenle mobilya takımları gibi bazı eşyalar da lazım olabilmektedir. Kullanmadığınız mobilyaları ya da kıyafetleri de LÖSEV’e bağışlayabilirsiniz. Bu eşyaların temini için kullanılan araçların kaskoları ya da sigortaları da vakıf tarafından karşılanmaktadır. Dilerseniz bu konuda da LÖSEV’e destek olabilirsiniz.