Löseminin En Önemli 6 Belirtisi

Löseminin En Önemli 6 Belirtisi

 Löseminin en önemli 6 belirtisi dediğinizde aslında net şeyler söylemek kolay olmamaktadır. Lösemi bir kanser türüdür ve birçok kişinin yakalanabileceği, fakat ne zaman yakalandığınızı anında fark edemeyeceğiniz bir kanser türüdür. Lösemi hastalığına yakalanmanın yaşı yoktur, fakat genelde çocuklarda ve orta yaşlardan sonra ki yaşlarda daha fazla görülmektedir. Löseminin en önemli 6 belirtisi burada ele alacağımız konu olacaktır. Löseminin birçok belirtileri, normal hastalıklarla neredeyse birebir aynı olacağından, anında Lösemi olup olmadığınızı anlayamazsınız. Lösemi olup olmadığınızı anlamak için, vücudunuzda bir farklılık hissettiğinizde anında doktorunuza gidip danışmanız gerekmektedir. Lösemi kolay bir hastalık değildir ve tedavisi uzun sürebilir. Kan kanseri olduğundan, kan veya ilik nakli denilen olay gerekebilir ve bunun için belirli bir süre beklemek gerekebilir.

Löseminin İlk 3 Belirtileri

 Löseminin en önemli 6 belirtisi arasındaki ilk 3 belirtilerden bahsetmek gerekirse; kan hücresinde azalma görülmektedir. Bunu ancak doktor muayenesinde fark edebilirsiniz, fakat kanser hücresi normal kan hücrelerini yok etmek amacıyla çalıştığından, kan hücresinde yüksek miktarda yok olma olacaktır. Normal ve genel belirtiler arasında ve ayrıca normal karşılandığından, anında doktora başvurmadığımız belirtiler; kilo kaybı, yüksek ateş, gece uykusunda terleme, yorgunluk ve iştah kaybı olabilmektedir. Bunların yanı sıra karında oluşabilecek şişkinlik, ayrıca löseminin bir belirtisi olabilmektedir. Burada bahsedilen belirtiler normal hastalıklarda da görülebilmektedir, dolayısıyla insanlar bu belirtileri görse bile maalesef anında muayene gitmeyebiliyor. “Ben hasta olmadan doktora gitmem” ifadesi çok fazla kullanılmaktadır.

Löseminin Bir Sonraki 3 Belirtisi

 Löseminin birçok farklı belirtileri olabilir, fakat Löseminin en önemli 6 belirtisi arasındaki diğer 3 belirtilere bakacak olursak; lenf düğümlerinde genişleme görülebilmektedir. Kemiklerde ve eklem yerlerinde ağrılar görülebilmektedir. Ağrılar romatizma varmış gibi hissettirir kendini. Bunların dışında birçok farklı belirtiler söz konusu olabilir, fakat en önemlisi, vücudunuzda gördüğünüz ilk farklılık sonrasında doktora gidip muayene olmanız gerekir. Löseminin ne zaman ne şekilde ortaya çıkacağı belli olmayacağı gibi, Löseminin farklı evreleri de olduğundan, ne kadar erken teşhis konulursa, o kadar hızlı tedavisi mümkün olacaktır. Özellikle kan kanseri türlerinde, kan nakli olması gerekeceği için, zaman alan bir tedavi olacaktır.