Lenfoma Grade 3

Lenfoma Grade 3

Lenfoma grade 3 yani lenfoma 3.evre hastalığı olarak da bilinmektedir. Lenfoma rahatsızlığının genel olarak ilerlemiş hali olarak sayılmaktadır. Lenfoma rahatsızlığını meydana getiren hücrenin adına lenfosit denilmektedir. Lenfositlerin genel olarak vücut içerisindeki işlevi hastalıklarla ve enfeksiyonlarla mücadele etmektedir. Lenfosit hücrelerinin ani ve hızlı büyümesiyle birlikte bu hastalık meydana gelmektedir. Lenfoma grade 3 yani lenfoma3. Evre hastalığın genel olarak tanısının belli yöntemlerle belli olmaktadır.

Lenfoma 3.evre de olan hastaların, biyopsi, biyokimyasal analizler, kan sayımları, ailenin genetiğinin incelenmesi, fiziki muayene gibi birçok tanı yöntemleriyle lenfoma rahatsızlığı teşhis edilmektedir. Lenfoma rahatsızlığının genel olarak ortaya çıkma olasılığı en fazla AİDS hastalığında meydana gelmektedir. AİDS hastalığı olan kişilerde daha önceden de aileden birisinin lenfoma hastalığı olanlarda meydana gelmektedir.

Genel olarak lenfoma grade 3 yani lenfoma 3.evre teşhisinin konulma semptonları çeşitli olmaktadır. Doktorlar muayene ettiği zaman kasık, boyun ve koltuk altı gibi lenf bezlerinin sıklık olduğu yerlerde meydana gelmektedir. Ayrıca kilo kayıpları da son 6 ay içerisinde meydana gelirse bunun da lenfoma rahatsızlığından şüphelenilebilir.

Ayrıca kişi de sürekli olarak gece terlemeleri meydana geliyorsa, bu konuda da lenfoma rahatsızlığının bir belirtisi de olabilir. Buna en iyi doktorların vereceği teşhis konusunda karar verilmektedir. Kuru öksürükle nefes alma zorlukları da bir belirtisi olabilir.

Lenfoma Grade 3 Tedavi Yöntemleri

Lenfoma grade 3 tedavi yöntemleri yani lenfoma 3. Evre hastalığında olan kişiler için bazı önemli tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bir kişi eğer lenfoma rahatsızlığının 3.evresine gelmişse kemoterapi tedavisi önemi olmaktadır. Kemoterapi sayesinde hastalık büyük oranda atlatılmış olmaktadır. Kemoterapi rahatsızlığının yanı sıra radyoterapi de oldukça önemli bir tedavi yöntemi olmaktadır.

Eğer lenfoma rahatsızlığı karaciğerde meydana gelmişse, hastanın bir an önce ameliyat olması gerekmektedir. Ameliyat sayesinde kişiler daha çabuk iyileşme meydana gelmektedir. Radyoterapi ise bu gerçekleşilen ameliyattan hemen sonra ise gerçekleştirilmelidir. Üçüncü evre esnasında da lenfoma ilk çıktığı yerden ve bölgeden dışına da sıçramaktadır.

Lenfoma 3.evre de ise karın üst bölgesinde ve alt bölgesinde meydana gelmektedir.