Lenfoma Kanseri 3.Evre

Lenfoma Kanseri 3.Evre

Lenfoma kanseri genel olarak lenfosit denilen hücrelerin ani ve hızlı bir şekilde çoğalması anlamına gelmektedir. Lenfoma kanserine yakalanan kişilerin hangi evrede olduğu oldukça büyük önem taşımaktadır. Hangi evrede olduğu belli olursa kişinin tedavisi o şekilde yönlendirilmektedir. Lenfoma kanserinin tedavi yönteminin evre olduğunu daha önce de söylemiştik. Lenfoma genel olarak hodgkin lenfoma ve non hodgkin lenfoma olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Lenfoma, lenf hücrelerinden dolayı da vücudun her noktasında görülmektedir. Lenfoma kanseri 3.evre de ise, lenf hücrelerinin karın üst ve alt boşluklarında yer aldığı görülmektedir. Lenf hücreleri bununla beraber mide içerisinde ya da organlarda da yer almış olma ihtimali yüksek olmaktadır.

Lenfoma kanseri 3.evre tedavi yöntemleri de kendi içerisinde farklı olmaktadır. Tedavi yöntemleri olarak kemoterapi görülebilir. Kemoterapi gören hastalar damar içerisinde ilacı almaktadır. Aynı zamanda da ilacı biraz da ağızdan almaktadırlar.

Kemoterapi döneminde ise bir süre dinlenme olmaktadır. Dinlenme dönemi hücrelerin zarar görmesini önlemek için yapılmaktadır. Eğer lenf hücreleri karaciğer içerisinde yer almışsa o zaman hastanın ameliyat olması gerekmektedir. Hasta ameliyat olduktan sonra da radyoterapi görerek hastalığın arttırılması sağlanmaktadır. Lenfoma kanseri 3.evre de olduğu zaman bir diğer önemli ayrıntı ise hastanın psikolojik mutluluğu olmaktadır. Psikolojisini iyi tutan hastalar genel olarak daha iyi kanseri atlatabilmektedirler.

Lenfoma Kanseri 3.Evre Semptonları

Lenfoma kanseri 3.evre semptonları birden çok olabilir. Ama bunlar içerisinde ne olursa olsun doktorun teşhis etmesi en önemi olay olmaktadır. Doktorun teşhis edilmesiyle birlikte lenfoma kanseri olduğunuzu anlayabilirsiniz. Sadece semptonlar üzerinden kanser teşhisi konulması yanlıştır. Bu ve bunun gibi birçok sempton başka hastalıkların da semptonları arasında yer alabilir.

Kasıklar ve koltuk altı gibi lenf bezlerinin sıklıkla olduğu yerlerde bir şişlik olması ve bu şişliğin giderek büyümesi lenfoma kanseri ihtimalini yaratmaktadır. Ayrıca son 6 ay içerisinde diyet yapılmaksızın ani verilen kilo kayıpları ise lenfoma kanseri semptonları arasında yer almaktadır.

Gece terlemeleri, kuru öksürükle gelen ani ateşler ise lenfoma kanseri semptonları arasında yer alır.