Kan kanserinin lenfomanın belirtileri nelerdir?

Kan kanserinin Lenfomanın belirtileri nelerdir?

Kan kanserinde küçük kırmızı noktalar, kemik ve eklem ağrısı, baş ağrısı, şişmiş lenf düğümleri, halsizlik ve yorgunluk, kanama ve morarma, sık sık enfeksiyon, yüksek ateş, iştahsızlık kilo kaybı, normalin dışında nefes alıp verme, karın ağrısı veya şişkinlik görülebilir.

Bu belirtilerden biri veya birkaçı bir araya geldiğinde şüphelenmek için sebebimiz var demektir.

Kan kanserinin tanısı tam kan testleri ile korunmakta olup belirtilerin ortaya çıkma şekilleri İsa şöyle değerlendirilebilir.

Vücutta morarma ve cilt üzerinde küçük kırmızı lekelerin ortaya çıkması ve bunların bulunma şekli kümeler halinde olur.

Oldukça alakasız yerlerde çıkan bu morarma ve kızarıklıklar sırt yüz Kollar bacaklar gibi Birçok yerde görülebilir.

Lösemi sonucu kan pıhtılaşma yeteneğini kaybeder ve bu yüzden morarmalar ortaya çıkar Bu da düşük Trombosit sayısından kaynaklanır.

Lösemide ağrılar  nasıl şekillenir?

Kemik ve eklemler da bulunan ağrı anormal Beyaz kan hücrelerinin birikmesi ve genişlemesi sonucunda ortaya çıkar.

Şiddetli ve uzun süreli baş ağrıları da löseminin belirtilerindendir.

Baş ağrılarına Gece terlemeleri eşlik edebilir.

Beyaz ve soluk bir ten bu belirtiler arasındadır. Beyin ve omurilik arasındaki Kan akışı yavaşlar damarlar büzülür migren gibi durumlarda nöbetler ortaya çıkabilir.

Lösemide  lenf  bezlerinin şişmesi neden olur?

Lenf bezlerinin şişmesi Lösemi hastalarında sıklıkla ortaya çıkan bir durumdur lösemili hücrelerin sayıca fazla ulaşmasıyla Beyaz kan hücreleri lenf bezleri içinde birikebilir ağrısı yoktur sıklıkla boyun karın üstü koltuk altı ve kasık bölgesinde görülür.

Şişmiş lenf bezleri Mavi veya mor renkte olurlar Bir haftadan daha uzun sürede ciddi enfeksiyona sebep olur.

Lösemide sıkça rastlanan halsizlik ve yorgunluk Aslında birçok hastalıkla ilişkiler indirilebilen birçok Bireyde herhangi bir hastalıkla beraber ortaya çıkan bir durumdur. Günlük yaşantıda da halsizlik ve yorgunluk her bireyin başına gelebilir.

Ancak lösemi de sağlıklı kırmızı kan hücrelerinin sayısının azalması sebebiyle vücuda yeterli oksijen taşınması sağlanamaz yeteri kadar oksijen almayan vücut sağlıklı ve Dinç olamaz.

Halsizlik ve yorgunluk ve beraber hasta uyku eksikliği kas güçsüzlüğü gibi durumlarla mücadele etmek zorunda kalabilir. Anemi belirtileri göstermesi olağandır ve hasta normal fiziksel aktivitelerini yerine getiremez.